• Kam na strednú?

• Aktuálna otázka pre všetkých deviatakov v týchto dňoch. Je super, že pri výbere im okrem rodičov, či kariérových poradcov v školách pomáhajú aj školy samotné. Dňa 30.11.2023 sa naši žiaci zúčastnili prezentačných workshopov stredných škôl Trenčianskeho kraja. Dúfam, že informácie z prvej ruky od učiteľov a žiakov jednotlivých škôl im pomohli pri neľahkom rozhodovaní.

PaedDr. Miková

• Návšteva z ARAKOVA - piatok 24.11.2023

V piatok 24.11.2023 k nám príde návšteva z ARAKOVA. Aby si deti program dostatočne užili, venujte chvíľku pokynom priamo z ARAKOVA:

#1   Oblečte si byčajné tričko, kľudne aj staré – s dlhým rukávom

Naše ary, ale aj niektorí kakadu, sú svojskí módni návrhári. Preto sa vám určite pokúsia zobrať z oblečenia všetky flitre, gombíky, zipsy, volániky a všetko, čo upúta ich pozornosť. Odporúčame preto radšej úplne obyčajné tričko s dlhým rukávom, pokojne aj staré… môže sa totiž stať, že si nejaký papagáj nestihne z vášho pleca odbehnúť na toaletu. Takýchto nehôd sa však nebojte, nie sú časté a keď sa tak stane, dajú sa ľahko vyprať.

#2     Všetky čačky-hračky dole!

Papagáje sú prirodzene veľmi zvedavé a čokoľvek lesklé, či trblietavé si chcú hneď privlastniť. Preto treba všetky šperky – náušnice, prstene, náhrdelníky, náramky, hodinky a iné doplnky ako aj šiltovky a klobúky – nechať doma, alebo zložiť.

#3     Počúvajte pozorne ošetrovateľov a nebojte sa pýtať

Naši ošetrovatelia poznajú všetky papagáje od malička. Každý papagáj je iný a nie každému sa páči to isté. Zatiaľ čo jeden sa nechá hladiť pol dňa, druhý najradšej len sedí na pleci. Treba pozorne počúvať náš personál. Ten vám ochotne a rád porozpráva o každom jednom papagájovi a zodpovie všetky vaše otázky.

#4     Strach nechajte doma

Rešpekt je na mieste, ale strach môžete pokojne nechať doma. Naše papagáje, aj tie s najväčšími zobákmi, sú krotké, pokojné, zvyknuté na ľudskú prítomnosť a kontakt s ľuďmi milujú. Pokiaľ sa budete riadiť pokynmi ošetrovateľov, od našich operencov vám nič nehrozí.

#5     Pripravte si telefón

Deti si budú môcť papagáje odfotiť a urobiť si s nimi fotku.

• Hodina Prvouky v 2.A

• "Na stolíku máte tarantulu, pani učiteľka!" bola prvá veta, keď som vošla do triedy. A naozaj tam bola! Ale našťastie pre mňa a niektoré deti, už sa nehýbala...

"A ja mám medveďa," vraví Samko. To som začala mať obavy. "Na papieri" odpovedal s úsmevom.

Mali sme zaujímavú hodinu. Deti samostatne odprezentovali svoje poznatky pred spolužiakmi. Všeličo zaujímavé sme sa dozvedeli o kobre čiernej, kravičke, psíkoch, mačke, jeleňovi, lienke, lastovičke, vlkovi.

Mgr. Janíková

• Divadelné predstavenie - Nová scéna, Bratislava

• Žiaci 8. a 9. ročníka sa v stredu zúčastnili divadelného predstavenia Cyrano z predmestia. Žiaci si užili divadelnú atmosféru, ocenili herecké výkony a už teraz sa tešia na ďalšie predstavenie.

• POPSTAR TALENTMÁNIA - finále súťaže

• Dňa 14. 11. 2023 sa v Považskej Bystrici konalo finále súťaže POPSTAR TALENTMÁNIA Trenčianskeho kraja. Do finále sa prebojovala aj naša žiačka Laura Nižníková zo 7.A tiedy. Vo finále ju boli podporiť a povzbudiť aj jej spolužiačky z triedy.

Dievčatá, ďakujeme veľmi pekne.

Mgr. Eva Bodinová

• "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok"

• Aj naša škola je zapojená do projektu "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok". Spoločne vytvoríme krabičky plné lásky.

Čo by MALA obsahovať KRABIČKA?

1. niečo sladké (napr. keksíky, perníčky, šalviové cukríky, hroznový cukor, DIA keksy, DIA čokoláda...)

2. niečo slané (napr. slané keksy, tyčinky, praclíky, kukuričné chrumky, krekery a pod.)

3. niečo teplé (napr. káva, čaj, cappuccino, horúca čokoláda, Melta, Caro)

4. niečo mäkké (napr. teplé ponožky, papuče, rukavice, čiapka, šál, textilné kapesníky, malý mäkký uteráčik)

5. niečo voňavé (napr. napríklad sprchový gél, šampón, tekuté mydlo, vlhčené servítky, telové mlieko, sprej, krém na ruky...)

6. niečo na zábavu (napr. krížovky, osemsmerovky, sudoku, časopisy)

7. niečo zo srdca (napr. kresbičky od Vašich detí, ručné výrobky...)

Zbierka bude trvať do konca mesiaca november. Vyzbierané veci potom posunieme prostredníctvom nášho prideleného koordinátora do prideleného centra. Ďakujeme.

• Upozornenie - školská jedáleň!!!

• Vedúca školskej jedálne dôrazne upozorňuje žiakov a ich zákonných zástupcov, že pre odber stravy je nevyhnutné nosiť a použiť čip. Ak si žiak čip zabudne, upozorní na to pri okienku pani kuchárku, aby ho zapísala, inak bude musieť za obed zákonný zástupca zaplatiť.

Evidencia odberu stravy je na základe čipu alebo karty a je nutné toto identifikačné médium každý deň použiť pri odbere stravy!!!

Platba za stravu z dotácií :

- ak sa žiak nezúčastní vyučovania a nie je z obeda odhlásený

- ak sa žiak vyučovania zúčastní, ale obed reálne neodoberie

- ak žiak ochorie a rodič ho nestihne odhlásiť  v stanovenom  termíne (iba prvý deň choroby si môže obed odobrať, a nasledujúce dni musí stravu odhlásiť)

- ak si žiak zabudne čip a neupozorní na to pani kuchárku

• ŠKOLSKÉ MLIEKO

• Žiaci I. stupňa dnes dostali do skriniek školské mlieko. Rodičia, dohliadnite prosím, aby si dieťa mlieko domov zobralo.

Žiaci II. stupňa si mlieko môžu prevziať v stredu alebo vo štvrtok buď pre začiatkom vyučovania cca od 7:15 do 7:30 alebo po šiestej vyučovacej hodine.

Prosíme rodičov žiakov, ktorí sú chorí, aby si mlieko tiež prišli prevziať, poprípade si zabezpečili jeho prevzatie.

• Riaditeľské voľno - piatok 10.11.2023

• Riaditeľstvo Základnej školy Štefana Závodníka v Pružine oznamuje žiakom a ich rodičom, že  udeľuje z organizačných dôvodov riaditeľské voľno na deň 10.novembra 2023 pre celý I. a II. stupeň základnej školy.

Vyučovanie, podľa rozvrhu hodín, bude pokračovať v pondelok 13.novembra 2023.

Žiaci budú z odberu stravy na tento deň odhlásení hromadne vedúcou školskej jedálne.

Riaditelske_volno.pdf