• Vážení rodičia a priatelia školy,

obraciame sa na Vás s dôverou a prosbou, aby ste využili možnosť a poukázali našej škole 2% z Vašich daní a tak podporili Rodičovské združenie pri ZŠ Štefana Závodníka.

Získané finančné prostriedky budú slúžiť na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu a zlepšenie vybavenia našej školy.

Za pomoc všetkým zo srdca ďakujeme!

Potrebné tlačivá:

Potvrdenie_o_zaplateni_dane_z_prijmov.pdf

Vyhlasenie_o_poukazani_podielu_zaplatenej_dane_z_prijmov_fyzickej_osoby_2023.pdf

Dôležité termíny:

• do 31. marca 2024 - Podanie daňových priznaní zo  strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie +  podanie daňových priznaní právnickými osobami - Vyhlásenie je už  súčasťou daňového priznania
        • do 30. apríla 2024 - Zasielanie vyhlásení zo strany  daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ  (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane)

Popis krokov pre venovanie 2% z dane

Zamestnanci:

• Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania  preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
        • Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2% dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
        • Najneskôr do 30. apríla 2024 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska alebo odovzdajte priamo v ZŠ Š. Závodníka aj vhodením do schránky umiestnenej na budove školy pri poslednom vchode č. 4.