• Projekt FastHeroes

• Naši malí hrdinovia sa na projekte FastHeroes učia ako zachrániť starých rodičov pri cievnej mozgovej príhode.

Mgr. Miroslava Mariňaková

• Úspešné ukončenie športových súťaží v tomto školskom roku

• Včera 10.5.2023 sme absolvovali OK v školskej atletike žiakov a žiačok ZŠ. Mohlo súťažiť 6 dievčat a 6 chlapov. Každý z nich mohol súťažiť iba v dvoch disciplínach a v štafete. Pretekali v behu na 60m, 800m, v hode kriketkou/vortexom, vo vrhu guľou, v skoku do výšky a do diaľky, v štafete 4x60m.

V celkovom hodnotení všetkých disciplín a výkonov chlapci obsadili ako družstvo 2. miesto a dievčatá 4. miesto. OK sa zúčastnilo 10 základných škôl z nášho okresu. Napriek podmienkam, ktoré naše deti na trénovanie majú, dokážu sa svojimi výkonmi rovnať školám s vyhovujucimi podmienkami.

Všetkým ďakujeme!

Družstvo dievčat: Rebeka Gazdíková, Radka Šulyová, Sofia Šulavíková, Lucka Cvengrošová Emma Križanová, Lenka Kubišová.

Družstvo chlapcov: Pavol Gazdík, Radovan Podušel, Sebastián Rigo, Peter Zachar, Konstiantyn Zemlienskyi, Simon Jakubech.

Mgr. Miroslava Talašová, Mgr. Mária Gazdíková, Mgr. Daniela Haviarová, Mgr. Zuzana Slezková, Mgr. Martina Michalcová.

• Slávik Slovenska 2023 - okresné kolo súťaže

• 10.5.2023 sa v ZUŠ v Považskej Bystrici uskutočnilo okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska 2023.

Našu školu reprezentovali šikovné speváčky Agátka Gabrišová (1.A), Veronika Križanová (4.B) a Marínka Gabrišová (7.A).

Dievčatám ďakujeme a tešíme sa na ich ďalšie vystúpenia.

Mgr. Zuzana Slezková

• Obed v utorok 16.5.2023

• Vedúca školskej jedálne oznamuje deťom a ich zákonným zástupcom, že v utorok 16.5.2023 budú mať žiaci základnej školy z technicko - organizačných príčin obed formou balíčka (bageta, ovocie), ktorý im bude počas dňa vydaný priamo v škole. V prípade, že dieťa o takúto formu obeda nemá v tento jeden deň záujem, je potrebné obed včas odhlásiť, a to najneskôr v pondelok15.5.2023  do 13:30 hod.

Ďakujeme za pochopenie.

• BREJKY - trvanlivé mlieko za mesiac MÁJ

• Brejky - trvanlivé mlieko za mesiac MÁJ si žiaci alebo ich rodičia, či súrodenci budú môcť prevziať:

-  zajtra - v UTOROK ráno od 6:45 do 7:30 alebo pri odchode zo školy domov od 12:00 do 14:00 hod.

Žiaci I. stupňa - dostanú mlieka do skriniek.

Ďakujeme za spoluprácu.

• !!! Oznam - školská jedáleň !!!

vedúca školskej jedálne oznamuje, že platby na Vašich účtoch za stravu sú už prepočítané podľa aktuálne prebiehajúcej dotácie na stravu.

V prípade, že na svojom konte evidujete NEDOPLATOK, je potrebné túto sumu uhradiť.

V prípade PREPLATKU na účte, Vám tento bude samozrejme vrátený, keď sa rozhodnete, že dieťa sa v jedálni už stravovať nebude. Aby Vám preplatky zbytočne nenarastali, pozastavte si prosím trvalé príkazy na úhradu stravy po dobu trvania dotácie.

• Beseda - úspešné podnikanie

• Dňa 3.5.2023 sa uskutočnila pre žiakov 9. ročníka beseda s podnikateľkou Helenou Nemcovou. Žiakom priblížila podnikateľské prostredie a kroky, ktoré sú potrebné pre úspešné podnikanie.

• Dejepisná vychádzka

• Žiaci 8. A triedy sa zúčastnili dejepisnej vychádzky.

Bola zameraná na osobnosť Štefana Závodníka v rámci Slovenského národného hnutia. Zastavili sa pri budove fary, kde žil a pôsobil.Pripomenuli si jeho aktivity v rámci obce i Uhorska. Navštívili kostol sv. Žofie a pozreli si i ďalšie pamiatky: kaplnky krížovej cesty, obelisk cisárskeho vojaka Ladislava Škultétyho - Gabriša... Vzdali úctu i samotnému Štefanovi Závodníkovi pri jeho hrobe.

• Vesmír očami detí - práce žiakov

• V našej škole prebiehalo školské kolo výtvarnej súťaže Vesmír očami detí.

Do okresného kola postúpili práce žiakov:

Zoja Belavá - 1.A

Adam Miko - 3.A, Katarína Zaťková - 3.A, Magdaléna Gabrišová - 3.A

Timea Gazdíková - 3.B, Andrej Buček - 3.B

Marek Maslák - 4.B, Alica Beňušová - 4.B

Gabriela Priedhorská - 5.A

Mia Bystrická - 5.B

Júlia Ondrášová - 6.A, Patrik Šuly - 6.A

Samuel Domanický - 7.B

Romana Kavalíková - 8.A, Viktória Naumenko - 8.A, Karin Kopecká - 8.A

Kristián Vrábel - 9.A.

• Škola v prírode - deň tretí

• Dnešné upršané počasie sme využili na výučbu vlastivedy, písanie pohľadníc a popoludní sme mali veľmi zaujímavú prednášku o lesoch spojenú s videoprojekciou.

• Čerstvé hlavičky - podporte prosím našu školu v hlasovaní

• Hlasovanie bude prebiehať od 20.04.2023 do 31.05.2023 na stránke:

• pri prvej návšteve je potrebná registrácia /zadanie telefónneho čísla, na ktoré bude zaslaná overovacia SMS s vygenerovaným kódom/
            • po dokončení registrácie udelíte hlas škole, ktorú ste si zvolili pred zahájením registrácie
            • pri ďaľších návštevách stránky sa už len prihlásite a zahlasujete
            • môžete hlasovať každý deň

ĎAKUJEME!

• Rozhodnutia o prijatí do 1. ročníka pre školský rok 2023/2024

• Vážení rodičia našich budúcich prváčikov,

rozhodnutia o prijatí Vašich detí na Základnú školu Štefana Závodníka si už môžete prísť osobne prevziať denne od 7:00 hod do 14:00 hod /v piatok do 13:00 hod/ na ekonomické oddelenie k pani Rosinovej /t.č. 0903 211841/ tento a budúci týždeň.

Pri prevzatí rozhodnutia je potrebné uhradiť poplatok 36 eur.

V prípade, že sa Vám nebude dať prísť osobne, kontaktujte pani Rosinovú telefonicky a dohodnete si spôsob prevzatia rozhodnutia a úhrady poplatku.